Alghero

Region: 

Alghero leží na západním pobřeží Sardínie.
Přezdívá se mu Malá Barcelona - jednak má katalánský vzhled, a také proto, že vzdálenost přes moře k Barceloně (španělská Katalánie) je 300 kilometrů.

V roce 1354 město dobyl král Pedro Aragonský a původní obyvatele nahradili noví obyvatelé z Katalánie a Aragonie. Údajně se zde dodnes mluví téměř čistou katalánštinou - keramické tabulky s názvy ulic jsou proto dvojjazyčné: nejen italsky, ale i katalánsky. V městečku Alghero je mezinárodní letiště, přístav, železnice a žije především z turistického ruchu. Je zde mnoho hotelů a restaurací, hodně služeb, hodně zábavy, což prý není na jiných místech ostrova až tak obvyklé.
Velké jezero, pomalu rostoucí stalagmity a stalaktity, hluboké temné chodby: to je Grotta di Nettuno, jedna z nejmalebnějších jeskyní na ostrově. Je přístupná lodí, plující několikrát denně z přístavu Alghero kolem mysu Caccia. Jeskyně měří 1200 metrů a krápníky, jezírka a další krasové jevy nabízejí překrásnou podívanou Památky: Gotická katedrála Santa Maria, postavená v katalánském stylu - Cattedrale di Santa Maria, Alghero

Alghero je údajně jedno z nejkrásnějších míst na Sardinii, ovšem nezapomínejme, že Sardinie je krásná celá. Alghero samotné sestává ze starého města s řadou památek, a z nové turistické části.

VIRTUAL TOUR: http://www.360sardegna.net/itineries.php?tour=15&ipix=14445

Ubytování Alghero