Cala Gonone, Orosei

Region: 

Provincie: Sardinie - NUORO (východní část)
Poloha: východní pobřeží Sardinie, centrum zálivu Golfo di Orosei, asi 98 km jižně od Olbie
Kde to je: mapa Google


CALA GONONE leží na východní pobřeží Sardínie, v oblasti Barbagia v Národním přírodním parku Gennargentu.


Projedete městečkem Dorgali a po stoupání nahoru projedete vysoko položeným tunelem skrz masivní hřeben skal a otevře se pěkný výhled na městečko Cala Gonone ležící dole a orámované modří mořského zálivu Golfo di Orosei, městečko ležící na úpatí již vyhaslé sopky Codula Manna. Přímo v městečku CALA GONONE jsou pláže z  hrubějšího růžového písku, vzhledem k bývalé činnosti sopky zde naleznete kameny nejen bílé (vápencového původu), ale i černé (lávového původu). Ovšem skutečným pokladem je pobřeží s průzračným mořem, a především pláže v zálivu, jež patří bez nadsázky k nejkrásnějším na Sardinii: k plážím, jako jsou například Cala Luna, Cala Sisine, Cala Briola, Cala Mariolu, Cala Goloritze se lze dostat po vodě (cena ze svezení loďkou byla v roce 2010 cca 10 EUR) nebo pěšky po turistických cestách.

Je zde široké spektrum nejrůznějších služeb pro turisty (půjčovna lodí, aut, potápěčská škola a půjčovna), včetně restaurací, pizzerií, barů, ale také i Internet.

Související odkazy: www.calagonone.com
- anglicky (česká verze zatím není): Cala Gonone - Wikipedia, the free encyclopedia

Golfo di Orosei ( Golfu de Orosei v Sardinii ) se nachází podél střední a východní pobřeží Sardinie . To vyžaduje jeho jméno od Orosei , město v provincii Nuoro nachází 2 km od pobřeží v údolí řeky Cedrino .
Severní část, nízko nad mořem, a skládá se z borovice , s dlouhými písčitými plážemi a pobřežních dun, které dosahují až k jeho severnímu okraji, tj. Punta Nera , zatímco jižní jeden, tvoří na konci " náhorní plošině v Supramonte , také volal námořní Supramonte , rozšiřuje na Capo di Monte Santu .
Pro více než 40 km podél tohoto úseku pobřeží se vyznačuje velmi vysokou baštami vápence pokryté lesními stromy skládá z bujné a rozmanité středomořské . Zůstali po celá staletí nepřístupných po zemi, se skládá z rysů písečných pláží a je obklopen svislými vápencové útesy, řez hlubokými roklemi vytesané dávnými řek nyní vymizely nebo požití z náhorní plošině krasu výše.
V zájmu zachování této zemi dlouho zůstal nedotčená a bohatá na živočišné a rostlinné druhy velkého zájmu, byla založena v roce 1998 v Národním parku zálivu Orosei a Gennargentu , která sahá do území provincií Nuoro , ze " Ogliastra a , i když v malé části, z Cagliari [1] . V roce 2008 , v rozhodnutí vydaném Krajským správního soudu ze dne Sardinie, byla vyhlášena nepokračujte žalobu na neplatnost vyhlášky o zřízení národního parku. Toto rozhodnutí následovalo změny provedené zákonem č. 266/2005, která stanoví pro uplatňování záruk pouze po dohodě mezi státem a regionem Sardinie [2] [3] .
Kromě " stejnojmenném městě , v zálivu také výhled na vesnici Cala Gonone , kde můžete plout, jediným port zálivu, navštívit řídké vložený do vápencových baštami nebo Bue Marino jeskyně , volal tímto způsobem, protože v nedávné minulosti byli ještě domov mnichů těsnění k ochraně, které v roce 1987 zakázala navigaci a jakékoli lidské činnosti v Perském zálivu.

Ubytování Cala Gonone, Orosei