Cupra Marittima

Region: 

CUPRA MARITTIMA je klidnější, ale zajímavé městečko severního okraje Palmové riviéry vzdálené od S. Benedetta del Tronto asi 10 km.

Moderní část města se rozkládá hlavně podél pobřeží, starší a středověká část je od moře vzdálenější a na pahorku jí vévodí mohutná zřícenina hradu. Nachází se zde klidné pláže s jemným bílým pískem, obklopené piniemi a palmami. Na své si přijdou i milovníci všech možných letních sportů. Jedinou nevýhodou je železniční trať, která vede podél pobřeží, turisty však nijak významně neruší.

Cupra Marittima, jako jedno z mála míst v Marche, obsahuje vyváženou ukázku různých architektonických slohů, od románského přes baroko i modernu. Neměli byste zapomenout podívat se na zbytky hradu Sant'Andrea ze 13. století, kde se dnes nachází divadlo pod širým nebem. Zajímavá je také kolej San Basso, kde je uložen triptych Vittoria Crivelliho. Chcete-li vidět něco neobvyklého, navštivte muzeum Museo Malacologico Piceno, kde jsou vystaveny mušle, škeble a měkkýši z celého světa.

Ubytování Cupra Marittima