Marina di Camerota

Region: 

Oblíbená turistická městečka ležící přímo na cilentském pobřeží s krásnou přírodou. Jsou obklopena táhlým úbočím Apenin, které v této oblasti tvoří národní park – Parco Nazionale del Cilento s mnoha významnými jeskyněmi. Při vyjížďkách do okolí můžete navštívit např. Azurovou jeskyni, která je od pobřeží vzdálena zhruba 10 minut plavby motorovým člunem. Na mysu Capo Palinuro se vyskytuje i mnoho dalších jeskyní, přístupných pouze po moři. Tuto oblast doporučujeme zejména těm, kteří vyhledávají klid a nenarušená přírodní zákoutí. Národní Cilentský park je charakteristický svým členitým pobřežím s úseky dlouhých pláží pokrytých jemným zlatavým pískem. Rybáře láká zejména možnost úspěšného rybolovu v místních vodách. Žel. stanice: Pisciotta (10 km). Letiště: Neapol (150 km).

doporučujeme navštívit:

PAESTUM

Prohlídka archeologického areálu, kterému dominují tři řecké chrámy dórského stylu ze 6.st.př.n.l. a Archeologického muzea, které má mnoho cenných exponátů z období Magna Greci (Velkého Řecka). Vstupné: € 6, 2.

BAIA DEGLI INFRESCHI

Polodenní plavba lodí podél krásného Cilentského pobřeží strou rybářskou trasou z přístavu v Palinuro na pláž Biaia degli Infreschi. Po koupeli v křišťálově čistém moři možnost poobědvat vynikající pokrm připravený přímo na pláži. Cena: € 19,- pouze plavba / € 21,- plavba + oběd (těstoviny a meloun)/ € 26,-/ plavba + celý oběd.

GROTTE DI CAPO PALINURO

Polodenní výlet lodí k prohlídce nejkrásnějších jeskyní oblasti Capo Palinuro: Modrá jeskyně (Gratta Azzurra), Krvavá jeskyně (Grotta del Sangue) a Mnišská jeskyně (Grotta dei Monaci). Zastávka na pláži Buon Dormitore ke koupeli. Cena: € 11,-.

SORRENTO & COSTIERA AMALFITANA

Celodenní do Sorrenta a na pobřeží Amalfi. Po příjezdu do Sorrenta prohlídka centra města a volno k nákupům a na oběd. Pak pokračování úchvatnou trasou po pobřeží Amalfi (Costiera Amalfitana). Krátká zastávka v Belvedere di Positano, po příjezdu do Amalfi prohlídka a volno. Cena: € 37,-.

CAPRI & ANACAPRI

Celodenní výlet. Odjezd do přístavu v Salernu. Plavba na ostrov Capri. Navštívíte městečko Anacapri, mpžnost prohlídky slavné vily švédského spisovatele Axela Muntheho nebo výjezd lanovkou na Monte Solare. Poté přejezd do městečka Capri. Zde prohlídka jeho centra, kterou zakončíte v tzv. Augustových zahradách, velmi pěkném parku s krásným výhledem na Faraglioni (tři útesy v moři - symbol ostrova Capri). Volno k nákupům, obědu a prohlídce Modré jeskyně (Grotta Azzurra) či Tibériovi vily. Cena: € 55,-. Vstupné: € 4,20,- Muntheho vila / € 16,- Modrá jeskyně / € 3,- Tibériova vila.

Ubytování Marina di Camerota