Riccione

Riccione je vyhlášené evropské letovisko a význačné přímořské lázně, které leží v kraji Emilia Romagna nedaleko dalšího známého letoviska Rimini. Zásluhou krásných pláží získala oblast, ve které se Riccione nachází, název 'Sluneční riviéra'. Riccione se pyšní 6 km dlouhou pláží pokrytou jemným pískem s pozvolným vstupem do moře, která lemuje krásně čisté Jaderské moře. K výletům vás zajisté zláká San Marino, Ravenna, Rimini a mnoho dalších zajímavých italských míst.
Riccione nabízí krásnou dlouhou pláž, podél které se táhne promenáda s cyklistickou trasou, kde můžete použít i in-line brusle či si po ní jen zaběhat.
V centru Riccione naleznete množství obchodů, luxusních butiků, diskoték, restaurací, pizzerií a kaváren. Riccione je vhodné jak pro ty, kteří maji raději rušnější dovolenou, tak i pro rodiny s dětmi, neboť děti zde naleznou bohaté vyžití v několika zábavních parcích. Kromě možnosti procházek mezi piniemi a cedry se hostům nabízí také pobyt v termálních lázních (Riccione Terme), návštěva delfi nária nebo aquaparku (Acquafan).
Ke spokojenosti poslouží i velké množství restaurací a pizzerií. K ranní kávě Vás zvou bary, kde snídá též velká část Italů většinou ve stoje a kde ochutnáte to správné italské “caffe” (espresso) nebo capuccino.
Z Riccione můžete podnikat i zajímavé výlety, za návštěvu rozhodně stojí 30 km vzdálený horský stát San Marino s proslulou skalní pevností, Ravenna s antickými a středověkými památkami nebo blízké letovisko Rimini se středověkými stavbami, středověký hrad Gradara a zpívající fontány v blízké Cattolice.

Ubytování Riccione