Řím - Ostie

Region: 

Řím (italsky a latinsky Roma, přezdívaný též Věčné město) je hlavní město Itálie, oblasti Lazio a provincie Roma. Leží na řece Tibeře, asi 27 km od pobřeží Středozemního moře. Řím je největší italské a čtvrté nejlidnatější město v EU, politické, hospodářské a kulturní centrum, mimořádně bohaté na umělecké a historické památky. Jeho rozsáhlé historické centrum je součástí Světového dědictví UNESCO.

Je to jedno z nejstarších evropských měst, založené před více jak 2 700 lety (podle římské tradice roku 753 př. n. l.). Po staletí byl hlavním městem Římské říše, nejmocnější evropské mocnosti starověku, a kolem roku 100 přesáhlo 1,6 milionu obyvatel. Stalo se centrem křesťanství a dodnes je poutním místem. Původně římský jazyk latina dala základ mnoha evropským jazykům, římské právo se stalo vzorem mnoha právních a politických systémů a původně římské písmo se jako latinka stalo nejrozšířenějším písmem na světě.

Ve městě sídlí čtyři státní, 16 soukromých a 7 papežských univerzit, italská Akademie věd, hlavní italská média a řada mezinárodních organizací. Na území města leží samostatný stát Vatikán, sídlo papeže, hlavy katolické církve.

Ostie - se nachází přímo před branami majestátního Říma, na místě již před staletími obývaném Etrusky, pouhých 1,5km od pláží Římany velice oblíbeného letoviska Ostia a 25km od centra Říma. Toto ideální umístění mimo ruch velkoměsta, uprostřed piniových hájůa bohaté zeleně zpříjemní i klidná prázdninová atmosféra.

VIDEO TOUR: http://www.youtube.com/watch?v=9XLChHJ6lSw

Ubytování Řím - Ostie