San Felice Circeo

Region: 

Přímořské městečko San Felice Circeo leží na mysu Circeo, jižně od Říma (cca 92 km). Je to historické městečko v jižní části regionu Lazio. Toto tajemné místo proslavil už Homér, který ve svém eposu líčí dobrodružství Odyssea a jeho druhů, kteří byli zajati a přeměněni čarodějnicí Kyrké (italsky Circe – od toho název Circeo) na vepříky…

Moře(Tyrhénské) je v Circeu velmi čisté, již několik let po sobě dostalo modrou vlajku (ocenění za čisté moře a výborné služby).

San Felice Circeo kromě moře, koupání a krásné přírody nabízí i historii či možnost výletů do okolí za kulturou a historií – Řím a Neapol (autem, autobusem (přímo z Circea) či vlakem z nádraží cca 15 km od Circea, s výborným spojením s Římem i Neapolí (vlak každou hodinu), Capri, Ischia atd.

Další atrakcí je turistický přístav s krásnými jachtami, odkud odjíždí pravidelný trajekt na Pontinské ostrovy (Ponza, Ventotene, Palmarola a Zannone – možnost krásného celodenního výletu).

Circeo je elegantní letovisko, ve kterém si postavili vily bohatí Římané a kde v létě lze vidět známé římské herce a další VIP. V nedaleké Sabaudii (10 km) lze navštívit např. vykopávky staré římské vily z období Římského císařství či další km pláží, v jejichž blízkosti vlastnili vily např. Alberto Moravia či Ornella Muti. Celé okolí patří do Národního přírodního parku Circeo.

Doprava: - vlastní

Vzdálenost z Mikulova km 1.286 km
Dálniční sjezd: Appia, dálnice A1 Firenze – Roma, sjezd Frosinone nebo z A1 na ROMA NORD, nájezd na Grande Raccordo Anulare, zařadit se do A90, výjezd č. 25 a dál po Via Pontina/SS149 směr Pontina-Pomezia-Latina-San Felice Circeo.

- či letecky (přímá linka Brno-Řím), vlakem, autobusem do Říma.

Z Říma: vlak: Řím – Priverno Fossanova (každou hodinu) – cesta trvá 1 hod. a pak autobusem Priverno Fossanova – Sabaudia - San Felice Circeo

Ubytování San Felice Circeo