Santa Margherita di Pula - Carloforte - Cagliari

Region: 

Santa Margherita di Pula se nachází se u města Pula v provincii Cagliari. Je nad středozemním mořem na východ a na západ v horách a proto je Pula turistickou destinací pro náročné turisty co dělá tuto zemi tak charakteristickou a zajímavou. Pula je obklopena horami a zeleným a modrým mořem a rozhodně stojí za návštěvu i pro své památky. Jednou z povinných zastávek návštěvníků Puly je určitě archeologický prostor NORA, kde můžete obdivovat slavné ruiny. Nora je nazýváno lůžkem různých civilizací, jako fénické, puncké až se dostanete k římské, ukrývá se zde obrovské kulturní a umělecké dědictví. Ve skutečnosti ještě můžeme vidět pozůstatky starověké mozaiky, a představte si se moci vykoupat v pozůstatcích starověkých lázní. Provádí vás zde školení průvodci, aby vám co nejpřesnějí popsali a vy si dokázali co nejlépe představit tento nádherný starý svět. Prohlídka dále pokračuje návštěvou muzea nedávno zrekonstruovaného a plného artefaktů nalezených v ruinách.

Carloforte je malé letní rekreační středisko s  cca 8000 obyvatel , ale nacházejí se zde samozřejmě i obchody, lékařská pohotovost, restaurace, bar. Letiště Cagliari (CAG), 85 km.

Cagliari je hlavním městem Sardinie - rozprostírá se podél pobřeží a na devíti vápencových pahorcích, z nichž některé se pyšní překrásnou přírodou, jako Monte Urpinu. Je univerzitním centrem,kde se nachází i zajímavá botanická zahrada Orto Botanico dell'Universitŕ di Cagliari. Cagliari nabídne svým návštěvníkům také pláže. Nejznámější je pláž Poetto, která je dlouhá 11 km a je pokryta bílým jemným pískem.

Ubytování Santa Margherita di Pula - Carloforte - Cagliari